Grand Theft Auto IV | 360

Releasedatum: 29 april 2008
Door Erik Dekker  21 september 2011 om 13:45 | PC, 360, PS3

Grand Theft Auto opnieuw in verband gebracht met aangericht bloedbad

De Grand Theft Auto-franchise is al meerdere malen in het nieuws gekomen, omdat men verschillende gepleegde moordaanslagen in verband bracht met de succesvolle sandbox-games van ontwikkelaar Rockstar.

Vandaag is het weer raak en komt Grand Theft Auto opnieuw in de schijnwerpers te staan omdat iemand een bloedbad heeft aangericht op een duikboot en er tussen deze zaken een verband wordt gelegd.

De 23-jarige Ryan Donovan uit Dartford, gelegen in het Engelse graafschap Kent, heeft tegen zijn vrienden gezegd dat hij van plan was een moordaanslag te plegen in de stijl van een typische Grand Theft Auto slachtpartij. Dit meldde hij net voordat hij daadwerkelijk ging moorden op de HMS Astute duikboot.

Met een SA80 assault rifle schoot Donovan twee officieren dood en daarna Lieutenant-commandant Ian Molyneux in het hoofd. Dit gebeurde echter nadat de schutter een nacht hevig had gedronken.

Naast drie doden, wist Donovan ook Lieutenant-commandant Christopher Hodge zwaar te verwonden. Uiteindelijk werd Donovan door twee andere aanwezigen getackeld.

In de rechtszaal vertelt aanklager Nigel Lickley het volgende:

''Hij [Donovan] begon te praten over de game Grand Theft Auto, waar je een zomaar een bloedbad kunt aanrichten en punten verdient door mensen om te leggen.''

Donovan wordt tijdens de sessie in de rechtszaal ook beschreven als iemand die zich tijdens het moorden in een droom bevond waarin het echte leven werd beschouwd als een computerspel. Er staat hem nu minimaal 25 jaar in de gevangenis te wachten, waar hij verder kan dromen.

Gerelateerd


Afbeeldingen

Bekijk alles »

Laatste video's

Bekijk alles »

Reacties (23)

  1. SoulArcher's avatar
    SoulArcher
    53 XP
    14:13, 21 sep
    Geef het spel maar weer de schuld...
  2. ID a n ii e Lz's avatar
    ID a n ii e Lz
    2.490 XP
    14:47, 21 sep
    IK WORDT HIER ZO SCHIJT ZIEK VAN!
  3. TheJorrH's avatar
    TheJorrH
    676 XP
    15:01, 21 sep
    Schiet zijn kop eraf
  4. ThumbsUp's avatar
    ThumbsUp
    889 XP
    15:07, 21 sep
    Volgens mij krijg je geen punten om mensen af te schieten in GTA!!!!! pfffffffffffffffffffffffffff zo makelijk om iets anders de schuld te geven.... Sad
  5. wouter905's avatar
    wouter905
    661 XP
    15:11, 21 sep
    Die gta spellen zijn ook veel te geweldadig vinden jullie niet Smile ha
  6. reinoutje482's avatar
    reinoutje482
    288 XP
    15:24, 21 sep
    he als je ziek in je hoofd bent en je speelt zo'n spel word je ook gek, maar dan moet je als vriend iets aan doen, die gast moet gewoon naar een tehuis!
  7. Oliwier's avatar
    Oliwier
    858 XP
    15:38, 21 sep
    Ze hebben weer eens geen zin om het ECHT te gaan onderzoeken dat stelletje KOEKWOUSEN!
  8. Redfire18's avatar
    Redfire18
    574 XP
    15:40, 21 sep
    Je verdient nog geen eens punten met mensen afknallen in gta....
  9. t-master's avatar
    t-master
    511 XP
    16:00, 21 sep
    je krijgt geen punten om mensen af te knallen in gta hoor !
    waar hebben ze dat nou weer vandaan
  10. Dennis Van 't Veer's avatar
    Dennis Van 't Veer
    39 XP
    16:32, 21 sep
    Oorspronkelijk geplaatst door Oliwier
    Ze hebben weer eens geen zin om het ECHT te gaan onderzoeken dat stelletje KOEKWOUSEN!

    Haha, heerlijke berichtjes hierover hierzo!! Hier gaat iets heel anders aan vooraf dan enkel een spelletje spelen toch? Ik heb nog geen moordneiging gekregen, na geen enkele kill in welk spel dan ook.
  11. Timmaximus's avatar
    Timmaximus
    9 XP
    16:48, 21 sep
    Het is net de verkeerde persoon die het verkeerde stuk media in handen krijgt. Iedereen heeft "slechte" gedachtes maar ook gedachtes die weten dat je zoiets totaal niet kan maken. Als nou net iemand zonder die corrigerende gedachtes een spel als GTA speelt en daar een machtsgevoel (of iets in die zin) van krijgt gaat het mis. En hierom word het spel dan ook zwart gemaakt terwijl het aan de persoon ligt.

    Ik luister in mijn vrije tijd veel naar Cannibal Corpse, maar zie je mij de straat op gaan en vrouwen verkrachten met een mes? Nee.
  12. G.A.M.E.B.O.Y's avatar
    G.A.M.E.B.O.Y
    3.018 XP
    17:30, 21 sep
    Lekker makkelijk,ik kan als ik iemand vermoord ook wel een geweldadige game de schuld geven,maar ja,dan kom ik er ook niet vanaf,hè?!
  13. black2death's avatar
    black2death
    2.450 XP
    17:38, 21 sep
    Oorspronkelijk geplaatst door t-master
    je krijgt geen punten om mensen af te knallen in gta hoor !
    waar hebben ze dat nou weer vandaan

    lol binnekort schaffen ze COD en BF af, daar krijg je wel punten voor het afknallen.

    niet dus. ik krijg spontaal zin om die gast te.......
  14. t-master's avatar
    t-master
    511 XP
    17:47, 21 sep
    lol inderdaad
    ze cod en bf krijg je wel punten en daar zeggen ze dan weer niks over xD
  15. Status-Black's avatar
    Status-Black
    694 XP
    17:48, 21 sep
    Er worden wereldwijd zoveel schiet spellen en andere geweldadige spellen gespeeld.. Las iedereen die zoiets speelt het hoofd door het spel zou verliezen.. dan zou de hele wereld gek zijn.. Echte onzin om een spel de schuld te geven.. Ik ga straks ook met een mega dildo over straat lopen om mensen te slaan.. want jah.. heb dan eenmaal Saints Row 3 gespeeld.. lol
  16. Lolmutsen's avatar
    Lolmutsen
    3.202 XP
    17:48, 21 sep
    als GTA er niet was geweest had deze man welk een ander spel gebruit om na te doen.
  17. zzzzzmura's avatar
    zzzzzmura
    5.997 XP
    18:05, 21 sep
    Oorspronkelijk geplaatst door Lolmutsen
    als GTA er niet was geweest had deze man welk een ander spel gebruit om na te doen.


    Ja Tetris zeker of niet?

    Ach hier zullen dit soort games wel nooit vanaf komen en die lul gebruikte een Sa-80 dat ding zuigt.
  18. ghalid18's avatar
    ghalid18
    3.886 XP
    18:18, 21 sep
    Er zijn vijzen los in zijn hersens bij die gast m.a.w psycho
  19.  (2) (2)'s avatar
    (2) (2)
    19 XP
    19:26, 21 sep
    Een reden om maar is rap wat gaan vrij te geven over GTA V zodat krankzinnige mense terug achter hun pc kruipen en niet op straat komen en zo heb ik terug wat leuks te spelen Very Happy want ik ben al die andere games al zo beu als kou pap
  20. MisterMP1996's avatar
    MisterMP1996
    1.164 XP
    21:54, 21 sep
    Tja, ik geloof wel dat mensen waar een schroefje bij los zit doordat ze zo'n spel spelen zoiets doen. Die gast van dat Alphen aan de Rijn drama speelde MW2. Dus ik snap de reacties niet helemaal. Hoewel het niet de schuld is van de spellen maar van de mensen.
  21. Stinkdeken's avatar
    Stinkdeken
    246 XP
    08:44, 23 sep
    Lekker makkelijk weer om de schuld op een game te schuifen.... jammer
  22. Nabieb's avatar
    Nabieb
    940 XP
    17:06, 24 sep
    Lullig dat ze gta altijd de schuld geven. Er zijn wel meer gewelddadige free-roamers
  23. son of a xgn gun's avatar
    son of a xgn gun
    757 XP
    21:02, 25 okt
    geef de game maar weer de schuld
Je moet ingelogd zijn om te reageren. Log in of registreer.