Door Rox van der Helm  8 januari 2010 om 17:30 | PS3, Wii, 360

Oogappels 2010: Deel 2

Special - In de eerste Oogappels van dit jaar trapten we af met Bayonetta, God of War III, Darksiders, BioShock 2 en Mass Effect 2. Maar we gaan verder. Laten we nu kijken wat Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction, Dante's Inferno, R.U.S.E., Blur en Final Fantasy XIII ons gaan bieden.

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction (Xbox 360)
Release: 25 februari 2010

Aanvankelijk zou deze actie avonturengame al uitkomen in 2009 (en was daarvoor ook al menig maal vertraagd), maar helaas werd de game weer opgeschoven. Eind februari mogen we dan eindelijk aan de slag met Sam Fischer in de hoofdrol.

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction Screenshot 128155 Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction Screenshot 128154 Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction Screenshot 128153

Er zijn al heel wat Splinter Cell games verschenen en al eerder hadden we Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent. Maar Ubisoft pakt het ditmaal wat anders aan. Zo zal Splinter Cell: Conviction uiteraard de nodige actie bevatten maar zal het een stuk minder stealth worden dan je voorheen gewend was. Hoewel de kanttekening gemaakt moet worden dat dit wel kán. Maar ook kun je nu als een malle Rambo erop losmeppen. Kortom, veel mensen zullen zich kunnen vinden in deze titel. Uiteraard kent de game ook haar vernieuwingen en wij kijken dan ook reikhalzend uit naar dit pareltje.

Begin 2007 werd al bekend gemaakt dat er een nieuwe Splinter Cell in de maak was genaamd:Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction. In dit nieuw deel zal Anna Grimsdottir in gevaar zijn en zal Sam Fisher in dienst van Third Echelon moeten uitzoeken wat er precies aan de hand is. Nu zullen misschien sommigen van jullie denken, niet weer een Splinter Cell! Maar ik, als fan de de Splinter Cell reeks, kan eerlijk gezegd niet wachten om deze game te testen! Tot mijn spijt en sommigen van ons hier ook op de XGN Redactie is de game al meerdere malen uitgesteld, wat aan de ene kant natuurlijk vervelend is, maar ook weer goed, want een halve game releasen is ook niet goed. Sinds de eerste Splinter Cell er is, vind ik, is er nog geen goeie vergelijkbare game gekomen die Splinter Cell kan overtreffen. Ook Splinter Cell Double agent was echt vet was maar dat is al zo lang geleden, dus ik kan niet wachten op deze nieuwe game vol avontuur," Aldus Niels Voorn.

Dante's Inferno (PlayStation 3, Xbox 360)
Release: 12 februari 2010

Dante's Inferno wordt een gloednieuwe game, een die nog niet eerder is verschenen. Het is een actiegame gebaseerd op een zeer groot werk in de literatuurgeschiedenis. In de 14de eeuw schreef de Italiaan Dante, La Divina Commedia, en "De Hel" is deel een uit deze trilogie waar een game van komt.

Dante's Inferno Screenshot 131150 Dante's Inferno Screenshot 131148 Dante's Inferno Screenshot 131146

Op de GamesCom in Keulen zijn wij al even aan de slag gegaan met deze game en het spel ziet er tot dusver veel belovend uit. Brute acties en wapens komen aan bod en ook zul je diverse monsters kunnen berijden. En dit ziet er allemaal ook nog eens leuk uit. Wel moet gezegd worden dat de game veel weg lijkt te hebben van de God of War franchise maar dit is alleen maar een goede vergelijking, gezien deze franchise gewoon erg tof is. Dante's Inferno zal alleen wel wat meer duister worden, maar met een titel als "Inferno" mag dat uiteraard ook wel!

Ik moet zeggen dat ik een erg groot fan ben van Dante's werk, ik heb de Hel gelezen en colleges gehad over Dante. Daarnaast ben ik een groot God of War fan. Dus wat is er nu leuker dan dit gecombineerd terug te zien in een game? Dat is toch hetgeen hier een beetje gebeurt. Ik kan dan ook niet wachten totdat dit spel in de winkels ligt, ben erg benieuwd hoe de uiteindelijke versie is geworden. De eerste twee keren dat ik met deze game aan de slag kon, vielen in ieder geval niet tegen," aldus Rox van der Helm


R.U.S.E. (PlayStation 3, Xbox 360)
Release: 5 februari 2010

Veel strategiegames komen uit of zijn bedoeld voor de PC. Maar begin februari kunnen we al aan de slag met een strategiegame voor de consoles: R.U.S.E. Er is nog niet heel veel bekend over de game, maar wel heeft Ubisoft eerder al door laten schemeren dat ze het RTS-genre met deze game wil gaan vernieuwen.

R.U.S.E. Screenshot 132508 R.U.S.E. Screenshot 132522 R.U.S.E. Screenshot 128336

R.U.S.E. wordt namelijk een spel waar het de bedoeling zal zijn om je vijanden te overbluffen. Het is dus niet puur een kwestie van zoveel mogelijk troepen naar voren sturen. Het spel zal gebruik gaan maken van de IRISZOOM Engine, die het mogelijk moet maken om soepel te scrollen van een ingezoomd Bird's Eye aanzicht naar het complete conflict. Wij zijn benieuwd hoe dit allemaal gaat uitpakken.

Begin vorig jaar kreeg ik samen met Hugo en Bastiaan de mogelijkheid om een nieuwe strategie game van Ubisoft te bekijken, die nog niet aangekondigd was. Het bleek toen te gaan om het spel R.U.S.E. die volgens de ontwikkelaar een complete vernieuwing gaat brengen in het strategie genre. Ondertussen ben ik er dankzij de trailers en de presentatie in Keulen er zeker van: Dit wordt een topper in 2010. Ubisoft heeft gelukkig ook de tijd genomen om het spel te ontwikkelen en te hopen is dat de stijgende lijn van kwaliteit doorzet. In R.U.S.E. krijg je de mogelijkheid om het gevecht vanaf meerdere lagen te aanschouwen. Zo kun je de general's view gebruiken om het gehele slagveld te overzien, maar ook kun je ervoor kiezen om tot aan de enkele soldaat te bekijken. De kracht van het spel is het gebruiken van misleidingen, om zo je vijand op het juiste moment te kunnen verrassen," aldus Jeffry van Geel.

Blur (PlayStation 3, Xbox 360)
Release: 2010

Je hebt racegames en je hebt racegames. Duidelijk is in ieder geval dat Blur je een hele andere ervaring zal geven dan racegames als Dirt 2, Need for Speed of Forza 3. Sowieso wordt de game minder realistisch en meer als Mario Kart? Wat, heb je dat goed gelezen...Mario Kart? Ja!

Blur Screenshot 127096 Blur Screenshot 127094 Blur Screenshot 127092

De game zal visueel dat jasje niet aantrekken maar power ups zoals we die kennen uit Mario Kart games, zullen een belangrijk onderdeel gaan spelen in Blur. Maar liefst vijf opties zul je hebben tijdens het racen: Shunt, Nitro, Mine, Shock en Barge. En dit zijn jouw middelen om je tegenstander te zieken en wedstrijden te winnen. Blur wordt dan ook een pure racer voor de fun.

Racegame Blur is nog altijd geen bekende naam in de game industrie. Geheel onterecht, want met Blur heeft ontwikkelaar Bizarre Creations een hele vermakelijke game in handen, die overigens veel weg heeft van de populaire game Mario Kart. Zo kun je met de realistisch uitziende auto's over zogenoemde power-ups rijden waar je heel veel voordeel uit kunt halen. Met vijf verschillende 'krachten' kun je je tegenstanders een poepje laten ruiken om uiteindelijk als eerste over de finishlijn te racen. Visueel ziet het er, gelukkig, niet uit als Mario Kart. De graphics zijn van deze tijd zodat de moderne gamer die van racen houdt helemaal in zijn sas zal zijn met deze game," aldus Maurice de Boer.


Final Fantasy XIII (PlayStation 3, Xbox 360)
Release: 9 maart 2010

Final Fantasy XIII was vorig jaar ook al onderdeel van de Oogappels maar helaas werd deze game, waarvan veel verwacht wordt, een jaar doorgeschoven. Hoewel de Japanners erg mysterieus zijn met het onhullen van nieuwe gegevens over deze game, komen we beetje bij beetje toch steeds meer te weten.

Final Fantasy XIII Screenshot 133363 Final Fantasy XIII Screenshot 133355 Final Fantasy XIII Screenshot 132965

Wat we inmiddels weten is dat de RPG plaatsvindt in een ietwat futuristische wereld. Zo werd de setting althans getoond aan ons tijdens de GamesCom in Keulen. Uiteraard kunnen we bekende Final Fantasy elementen verwachten, zoals de summons. Maar in een nieuw tijdperk horen ook nieuwe elementen. Dit betekent voor deze nieuwe telg meer actie en meer keuzes. Wil je alvast meer weten, check dan onze impressie nog eens. Of dit dé RPG van 2010 gaat worden, zullen we moeten afwachten tot 9 maart.

Het is alweer enkele jaren geleden dat we aan de slag konden met een echt Final Fantasy avontuur op de consoles. Dit jaar moet het eindelijk zover zijn met Final Fantasy XIII. Al meer dan vier jaar weten we van het bestaan van de game, maar het was niet tot december 2009 dat het spel eindelijk in de winkels kwam te leggen. In Japan dan, want wij in Europa moeten nog tot maart wachten. Helaas spreken maar weinigen hier Japans, dus importeren wordt dan ook lastig. Echter is het nog maar enkele maandjes wachten totdat we dan eindelijk met deze RPG van ongekend formaat aan de slag kunnen," Aldus Rob Ottens

Reacties (21)

  1. IIGCBIIRuthless's avatar
    IIGCBIIRuthless
    3.382 XP
    17:42, 8 jan
    Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction (Xbox 360)
    Release: 25 februari 2010

    haha vet 25 februari is mijn verjaardag
  2. Julian's avatar
    Julian
    5.876 XP
    17:44, 8 jan
    Ga ik kopen
    Splinter Cell Conviction

    Misschien
    R.U.S.E. (heel misschien)
    Blur (heel misschien)
    Dante's Inferno
  3. GE niss's avatar
    GE niss
    16.169 XP
    14:40, 10 jan
    Goeie keuzen:
    Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction
  4. King Boo's avatar
    King Boo
    1.496 XP
    18:17, 8 jan
    leuk weer wat goede games op een rij. Ik ga er denk ik geen een van deze kopen, vond bij deel 1 er leukere games tussen zitten..
  5. kb-gamemaster's avatar
    kb-gamemaster
    1.075 XP
    19:46, 8 jan
    ik vind R.U.S.E. er wel vernieuwend uitzien iets wat ik nog niet egt eerder gezin heb op de next gen dus deze game houd ik in mijn achterhoofd
  6. JCVito1989's avatar
    JCVito1989
    3.018 XP
    22:11, 8 jan
    Final Fantasy 13, R.U.S.E. en Blur lijken me leuke games. Splinter Cell is niet meer zoals het hoort (veels te veel actie, minder sluipen etc.) en Dante's Inferno is een God of War III clone dus die sla ik ook over.
  7. InStaKiLL's avatar
    InStaKiLL
    3.164 XP
    22:39, 8 jan
    Oorspronkelijk geplaatst door JCVito1989
    Final Fantasy 13, R.U.S.E. en Blur lijken me leuke games. Splinter Cell is niet meer zoals het hoort (veels te veel actie, minder sluipen etc.) en Dante's Inferno is een God of War III clone dus die sla ik ook over.
    Zolang er geen ps3 labeltje op zit vind je het al gelijk slecht.
  8. JCVito1989's avatar
    JCVito1989
    3.018 XP
    11:34, 9 jan
    Nee maar ik ben een groot fan van Splinter Cell, heb alle games tot nu toe gespeeld en ook deze heb ik even moge spelen maar het hoofd thema is niet meer sluipen en dat vond ik jammer.

    En een Dante's Inferno vind ik niet leuk omdat ik God of War III al ga kopen.
  9. GE niss's avatar
    GE niss
    16.169 XP
    11:06, 11 jan
    Splinter Cell is ook een zeer goeie game.. . voor het sluipen wat er in de voriche delen afspeelde.. . Maar denk dat het in dit nieuwe deel niet alleen maal sluipen is.. . eigenlijk wel jammer maar als nog voor mij gaat dit toch wel een top game worden vooral na het gezien te hebben van de multiplayer.. .
  10. inva1337's avatar
    inva1337
    3.023 XP
    22:42, 8 jan
    Dante's Inferno zit ook een Ps3 label op en die vind die ook niet leuk Wink. En Blur en R.U.S.E zijn multi en die vind die ook leuk. Ik hou zelf ook niet zo van de Splintercell franchise maar ik probeer hem wel op de pc, als die dan niet bevalt gooi ik hem wel weer weg Tongue.
  11. Mr_Klojjo!!'s avatar
    Mr_Klojjo!!
    2.681 XP
    22:54, 8 jan
    Dante's inferno is wel leuk heur ik zeg niet dat het geen god of war 3 clone is maar agteraf is het beter goed gejat dan slecht bedacht
  12. stoffie's avatar
    stoffie
    2.574 XP
    01:21, 9 jan
    zitten wel een paar goede titels tussen, splinter cell, ffXIII
  13. digger88's avatar
    digger88
    60 XP
    11:13, 9 jan
    Ik ben persoonlijk een 360 fan,niets slecht over de ps3 hoor mensen,maar ik vindt wel dat Dante echt niet aan het nivouw op grafis vlak en game play van God of war 3 komt hoor.
  14. Liquidsnake's avatar
    Liquidsnake
    2.358 XP
    12:12, 9 jan
    Oorspronkelijk geplaatst door digger88
    Ik ben persoonlijk een 360 fan,niets slecht over de ps3 hoor mensen,maar ik vindt wel dat Dante echt niet aan het nivouw op grafis vlak en game play van God of war 3 komt hoor.


    Ik speel zowel op 360 als ps3 en heb hier thuis de demo van zowel God Of war 3 als Dante Inferno, en ik kan iedereen verzekeren, Gow 3 is grafisch een klasse of 10 hoger dan DI
  15. inva1337's avatar
    inva1337
    3.023 XP
    12:48, 9 jan
    Volgens mij bedoelt hij dat ook, alleen zit zijn bericht een beetje raar in elkaar Tongue.
  16. Liquidsnake's avatar
    Liquidsnake
    2.358 XP
    12:10, 9 jan
    Voor mij Splinter cell Conviction en Heavy Rain Smile
  17. B--T--B-8's avatar
    B--T--B-8
    6.173 XP
    12:36, 9 jan
    Splinter Cell wordt echt een must-have. Daarnaast vind ik Blur ook nog wel interessant, maar dat wacht ik nog even af.
  18. Timmah's avatar
    Timmah
    880 XP
    13:06, 9 jan
    Splinter Cell Conviction lijkt me echt vet. Maar ik weet niet of het iets voor mij is want double agent heb ik gespeeld en dat viel tegen. Maar nu slaan ze met conviction een andere weg in wat me denk ik wel aanspreekt. Maar wel kijken hoe ik het ga spelen want ik heb een ps3Smile.
  19. Cooky's avatar
    Cooky
    9.351 XP
    15:41, 9 jan
    Toffe titels die eraan komen,ik heb er zin in.
  20. okan119's avatar
    okan119
    1.053 XP
    17:06, 9 jan
    final fantasy X111 ga ik gelijkkopen als het uitkomt
  21. DaVe295's avatar
    DaVe295
    2.544 XP
    00:28, 10 jan
    Zitten wel toffe titels bij maar voor mij alleen maar Dantes Inferno meer niet
Je moet ingelogd zijn om te reageren. Log in of registreer.